Login
 • Divišov
 • Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
 • Středočeský kraj
 • CTP
 • Maso Třebovle
 • Bakker
 • Jawa
 • Weber
 • Isostar
 • Ferdinand
 • Micronix
 • Karel Starosta & Syn
 • Interier Miriam
 • Ingmar
 • Geodet-Praha
 • Perfectsoft
Soustředění Hojsova Stráž

Autor: Karel Sýkora

Tradiční "soustředění" se konalo 24.-28.1.2018 v Hojsově Stráži.

1. den

Úvodní utkání nemělo s fotbalem mnoho společného, snad až na vybavení aktérů. V 30 cm vrstvě umrzlého sněhu šla jakákoliv technika stranou a jednalo se pouze o nakopávání míčů, ve kterém byli šťastnější mladší hráči a po brankách Saši Svobody a Libora Kubíka se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Ve druhém dopoledním utkání využili mladší hráči váhavého začátku že strany starších hráčů a odskočili jim na tříbrankový rozdíl. Starší hráči se ale nevzdali a snížili na rozdíl jediného gólu. Pak se ale zranil matador Míra Bumbálek a projevila se lepší fyzická kondice mladších hráčů, kteří zvítězili 7:5.

2. den

V ranním duelu na terénu, který byl již v lepším stavu, dokázali starší hráči využít podcenění ze strany svých protivníků a díky hlavičce Martina Svobody zaslouženě zvítězili a získali tak své letošní první vítězství.

V dopoledním zápase prokázali mladší hráči větší vůli po vítězství a od začátku se tlačili před bránu svých soupeřů. Záhy se dostali do čtyřbrankového vedení, které starší hráči nedokázali zlikvidovat. Snížili až ve druhé půli zásluhou Pepy Svobody. Ze hry pak kvůli zranění musel odstoupit Karel Sýkora a starší hráči dohrávali zápas ve čtyřech proti pěti soupeřům, kteří dokázali své vedení navýšit na konečných 6:1.

3. den

V ranním utkání se do vedení dostali díky"vlastňáku" mladší hráči, ale jejich starší soupeři dokázali vzápětí vyrovnat zásluhou Martina Svobody. Přestože šancí měly oba celky více než dost, zazvonily jen tyče na obou stranách hřiště. Za zmínku stojí snad jen akce Libora Kubíka, který svou individuální akci vyšperkoval kličkou před prázdnou bránou, aby vzápětí zakončil vedle...

V dopoledním duelu byli zpočátku překvapivě aktivnější starší hráči, ale jejich produktivita byla mizivá. Proto přišel trest v podobě dvou branek, které si navíc do branky sami srazili. Po snížení Vojty Pecky ale přišla v závěru poločasu branka Libora Kubíka, která starším hráčům vzala vítr z plachet. Ve druhé půli se naplno projevila lepší fyzická kondice mladších hráčů i fakt, že polovina týmu starších hráčů hrála zraněná se sebezapřením. Mladší hráči zcela ovládli hru a postupně navyšovali skóre. Jejich starší soupeři se na rozdíl od svých mladších protivníků nestíhali vracet a vítězství tak po zásluze získali mladší hráči.

4. den

Do finálového zápasu nastoupili lépe koncentrovaní starší hráči. Naopak mladším hráčům nevydržela forma z přípravných zápasů. Přesto měli v úvodu utkání několik slibných šancí, avšak bez gólového efektu. Pak ale vyškolili z produktivity své soupeře Pepa Svoboda a dvakrát Vojta Pecka. Teprve za stavu 0:3 se podařilo mladším hráčům snížit. Vzápětí jim ale jejich zkušenější soupeři opět odskočili na tříbrankový rozdíl. Frustrace mladších hráčů z nepříznivého stavu se projevila nevybíravými zákroky, které skončily krvavými zraněními Vojty Pecky (noha) a Martina Svobody (hlava) - viz foto. V samotném závěru zápasu se mladším hráčům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale jejich zkušenější protivníci si již vítězství nenechali vzít a výkonem na samé hranici sebeobětování si zajistili alespoň jedno čestné vítězství v letošním soustředění.

Moc se toho nenafotilo, ale něco málo je zde.

FOTBÁLEK
STARŠÍMLADŠÍ
Bumbálek MiroslavGazda Vítězslav
Bumbálek PetrKubík Libor
Pecka VojtěchPekárek Jaroslav
Svoboda JosefSvoboda Jan
Svoboda MartinZámostný Lukáš
Sýkora Karel
ČTráno02
dopo57
ráno10
dopo16
SOráno11
dopo111
NEdopo43
Celkem7 (13)13 (30)

Number of comments: 3
 • Karel Sýkora (1/31/2018 4:39:23 PM)

  Víťo, když pozměníš článek, změň i jméno autora. Zřejmě omylem jsi popletl poslední větu, která měla správně znít: V samotném závěru zápasu se mladším hráčům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale jejich zkušenější protivníci si již vítězství vzít nenechali vzít a výkonem na samé hranici sebeobětování si zajistili celkové vítězství v letošním soustředění.

 • Víťa Bo (2/4/2018 1:06:36 PM)

  Karle sorry, nějak mi ta poslední věta neseděla s celkovým bodovým součtem a připadalo mi jednodušší upravit jedno slovo, než si vymýšlet skóre všech zápasů, tak abyste mohli vyhrát celkově :-)

 • Karel Sýkora (2/7/2018 8:28:53 PM)

  Víťo, chápu že je těžké přijmout porážku, ale jako sportovec bys to měl zvládnout. Celkový bodový součet je zavádějící. Jak si jistě vzpomeneš, bylo předem dohodnuto, že o celkovém vítězi rozhodne nedělní finále. V přípravných zápasech jste sice měli navrch, ale my jsme tuto přípravu využili k tomu, abychom nastudovali vaši taktiku i nedostatky, čehož jsme ve finále patřičně využili. Jako v play off. Faktem zůstává, že zatímco vy jste svého soupeře hrubě podcenili, my jsme k utkání přistoupili soustředěně a od začátku až do konce vedli... :-)